המופע SEVEN של קבוצת 'תיאטרון מסתורין' מהווה שלב חדש בזירת התיאטרון החזותי בישראל.

מופע Site-Specific הנוצר במיוחד עבור התחנה המרכזית בת"א ועוצמתה התרבותית הרבגונית משתלבת בתוך היצירה.

7 קומות, 7 חללים, 7 שחקנים, תיאטרון, אמנות פלסטית ושירה.
הקהל – חלק אינטגרלי מהיצירה.

המופע המתרחש בחלליה של התחנה המרכזית "החדשה" בת"א, משתלב עם תפקודה היום יומי של התחנה והופך אותה לחלק מההתרחשות. מדובר ביצירת תיאטרון טוטאלית, המתקיימת מחוץ לאולם התיאטרון המסורתי. שגרת החיים בתחנה המרכזית מתקיימת במקביל למופע, הופכת לנתון חי ונושם כחלק מהיצירה עצמה ויוצרת עולם פנטסטי משותף לשחקנים, הקהל ועוברי האורח.

במופע SEVEN משולבים שני סגנונות:”promenade”- מופע המתנהל כסיור בו הקהל הולך לאורך מסלול ו"immersive"- מופע המאפשר לקהל לשקוע בתוך עולם דמיוני ולקחת בו חלק פעיל.

המופע נוצר בהשראת העולם המיסטי המשותף ליהדות ולנצרות אשר מוגדר באופן שרירותי כביכול על ידי הספרה 7. בחללים הפעילים והנטושים הממוקמים בשבע הקומות של התחנה המרכזית נפגשים שבעת שחקני קבוצת תיאטרון מסתורין, שבעת הרקיעים המצוינים בספר הזהר, שבעת החטאים הנוצריים, שבעת הסקרמנטים ועוד. כל אחת מסצנות המופע מתרחשת בחלל אחר בהם פוגש הקהל עולם אקספרסיבי עם חוקיות משלו. המופע מהווה אינטרפרטציה חופשית ל"קומדיה האלוהית" של דנטה, כמסע בעולם ללא זמן, על הגבול בין החיים למוות.

הלוקיישן היומיומי של התחנה המרכזית מאפשר לקהל צפייה ממרפסות המשקיפות על הקומות והמעברים הרבים, ומהווה הזדמנות לחוויה אינטימית ואוטנטית בה הקהל עובר דרך חנויות ריקות ונטושות וחללים קטנים, ובכל רגע נתון, אינו יודע מה מצפה לו בהמשך הדרך. המופע עושה שימוש בשפה של תיאטרון תנועה אקספרסיבי, בשילוב עם מחול, אקרובאטיקה, שירה חיה ועיצובי חללים.


גלריית תמונות

צילום: דוד דקטור, עוז מדר